Płyty grzewcze gazowe czy indukcyjne?

Być może będziemy musieli podjąć decyzję, czy zmienić kuchnię gazową w naszym budynku. Elektryczna płyta indukcyjna czy nowsza płyta gazowa?

Wybieramy płytę indukcyjną:

Jeśli do tej pory dopływ gazu do kuchni był sprawny, koniecznie wezwij fachowca, który zakręci dopływ gazu. Zrób to profesjonalnie. To najtrudniejsza część metamorfozy.

Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców budynków, które są okablowane tylko prądem. Mamy dobre wieści dla mieszkańców, którzy mieszkają w budynkach, które są tylko okablowane prądem.

Indukcja: Dlaczego powinieneś ją wybrać

  • Funkcja PowerChoice pozwala na pracę płyty indukcyjnej z wybraną mocą w zależności od instalacji elektrycznej. Nie ma znaczenia, czy jest to instalacja 3-fazowa, tzw. siłowa, czy zwykłe gniazdko.
  • Płyty indukcyjne są bezpieczniejsze od tradycyjnych kuchenek. Wynika to z faktu, że mniej się nagrzewają i istnieje mniejsze ryzyko poparzeń. Oferujemy również funkcje, które zapewniają spokój dzieciom, jak ProBabySystem;
  • Płyty indukcyjne pozwalają zaoszczędzić czas, ponieważ gotują szybciej. Możesz aktywować funkcje PowerBooster lub Booster, aby zwiększyć moc pól. Funkcje Bridge i AutoBridge łączą pola grzejne i pozwalają nam na gotowanie dużych potraw. FlexiSpace pozwala nam na maksymalne wykorzystanie powierzchni grzewczej, szczególnie w przypadku nietypowych kształtów naczyń (np. kwadratowych). Nie musimy nawet badać garnków. Włączając CheckPot możemy dowiedzieć się, czy garnek nadaje się, czy nie nadaje się na indukcję.
  • Gotowanie indukcyjne powoduje, że posiłki mają wyższe wartości odżywcze. Szybsze gotowanie to więcej zachowanych witamin, i mikroelementów.

Wybór nowoczesnej kuchenki gazowej:

Jednak w budynkach, gdzie kuchnia zasilana jest gazem, nie musimy od razu podejmować decyzji o drogim remoncie. Opcją jest płyta gazowa. Nowoczesne płyty gazowe nie przypominają już swoich poprzedników. Są wielofunkcyjne i przyjemne wizualnie.

Musimy pamiętać, że o ile płytę indukcyjną możemy podłączyć do gniazdka samodzielnie, o tyle płyta gazowa musi być podłączona do instalacji w budynku przez fachowca. To urządzenie jest obecnie .

  • Nowoczesne płyty gazowe mogą być używane bezpiecznie - np. jeśli ogień pod garnkiem zgaśnie, dopływ gazu zostanie odcięty przez płytę.
  • Palniki wspomagające to nowość, która pozwala na szybsze gotowanie na płytach gazowych nowej generacji. Oznacza to, że potrawy zachowają więcej składników odżywczych, niż gdyby były gotowane dłużej.
  • Płyty posiadają stabilny ruszt, który nie przesuwa się wraz z garnkiem oraz płaskie, szklane palniki. Wystaje tylko ich górna część, dzięki czemu podgrzewanie jest bardziej efektywne. Nie muszą już szukać zapalniczek czy zapałek - zapalarka gazu ukryta jest w pokrętle
  • Płyty gazowe są odporne na awarie prądu. Mogą podgrzewać potrawy za pomocą samego gazu. Jeśli mieszkasz w okolicy, w której często występują problemy z prądem, zastanów się nad płytą gazową. Sam gaz wystarczy do podgrzania posiłku.

Które płyty grzewcze będą przyszłością?

Ostateczna decyzja o tym, jaką deskę zastosować, zależy od naszych możliwości (rodzaju i lokalizacji naszego domu), potrzeb oraz, jak to często bywa, gustu. Każda deska ma swoje zalety. Przed zakupem warto przyjrzeć się im wszystkim i wybrać najlepszą dla siebie.

Autor

Porady-kuchenne.pl