Nowoczesne lodówki mogą przynieść zdrowe zmiany

Każdy z nas zapewne w tym czy innym czasie podjął decyzję o zmianie stylu życia. Wspieramy tych, którzy przyjmują taką postawę i kibicujemy im.

Choć ruch i zdrowy sen są ważne dla naszego organizmu, to przede wszystkim racjonalna dieta wpływa na zdrowie i utrzymanie szczupłej sylwetki. Okazuje się, że miesiące letnie są najbardziej sprzyjające podobnym zmianom, mimo że decyzję o zmianie nawyków żywieniowych możemy podjąć już na początku roku. Dlaczego? Ponieważ jest to najlepszy czas na znalezienie świeżych, sezonowych owoców czy warzyw. Możesz przygotować pyszne posiłki ze świeżych, sezonowych owoców i warzyw, planując swoją pracę i zaopatrując się w nowoczesną lodówkę (wolnostojącą lub do zabudowy).

Od czego zacząć? Wymiana zawartości lodówki

Aby mieć energię, zdrowie i siłę na co dzień, należy przede wszystkim unikać lub ograniczyć spożywanie przetworzonej żywności, fast foodów oraz cukru (w postaci pakowanych słodyczy, kolorowych lub gazowanych napojów, wyrobów cukierniczych takich jak ciastka, pączki, drożdżówki). Sięgając do lodówki musimy wybierać owoce i warzywa, a nie batoniki, gotowe dania ze sklepów czy niegotowane plastry pizzy. Warzywa powinny być spożywane do każdego posiłku, nawet pięć razy dziennie. Tylko w ten sposób możemy dostarczyć sobie odpowiednią ilość witamin, minerałów i innych składników odżywczych.

Aby wejść na właściwą drogę do dobrego zdrowia, trzeba się dobrze przygotować. Wyszukaj przepisy, zaplanuj posiłki (najlepiej na cały tydzień), zrób listę zakupów, a następnie udaj się do sklepu spożywczego, aby zaopatrzyć swoją lodówkę.

Nigdy nie należy iść na zakupy z pustymi rękami! Kupujemy za dużo, gdy jesteśmy głodni. Niezależnie od tego, czy masz w kuchni małe lodówki, czy duże lodówki z podwójnymi drzwiami, nadmiar może zaszkodzić Twojemu zdrowiu i budżetowi.

Zaraz, a co jeśli chcesz kupić warzywa i owoce na zapas? Nierzadko zdarza się, że liście szpinaku brązowieją po dwóch dniach od zakupu, ogórki zaczynają się marszczyć, a na rzodkiewkach pojawiają się ciemne plamy. Tak było w przeszłości. Ale już nie musi tak być. Możemy robić mniejsze zakupy i oszczędzać czas i pieniądze.

To nie jest magia! Pojemnik Vit Control Plus nie zatrzymuje magicznie czasu. Za wszystko odpowiedzialna jest nowoczesna technologia. Za pomocą prostego suwaka możesz regulować wilgotność i przepływ powietrza wewnątrz pojemnika.

Pojemnik Vit Control Plus posiada również specjalną tackę z otworami, która odprowadza nadmiar wody. Dzięki temu warzywa i owoce nie pleśnieją i nie więdną zbyt szybko.

Vit Control Plus pozwala nam cieszyć się rzodkiewkami nawet przez tydzień, nawet jeśli przyjmiemy, że w standardowej lodówce tylko najdelikatniejsze owoce, takie jak maliny, jeżyny czy szpinak, wytrzymują dwa dni. Rzodkiewki zachowają świeżość i jędrność jeszcze przez dziewięć dni. Inne owoce i warzywa wytrzymają jeszcze dłużej.

Lodówka - Jak przechowywać żywność?

W pojemniku Vit Control Plus możesz przechowywać głównie owoce i warzywa, ale wymagają one nieco innych warunków. Jeśli pojemnik Vit Control Plus wypełniają głównie warzywa, zapewnij im więcej wilgoci.

Dodatkowo w miejscu, gdzie jest najcieplej, najlepiej przechowywać produkty w puszkach lub słoikach, a także te o najdłuższym terminie przydatności do spożycia. Środek to miejsce, gdzie należy trzymać nabiał, przygotowane wcześniej posiłki i wszelkie jedzenie, które zostanie szybko skonsumowane. Najniżej przechowujemy mięso, ryby i nieprzegryzione warzywa.

Pozostaje tylko nauczyć się przepisów na pyszne, zdrowe dania. Od najprostszych do najbardziej skomplikowanych. Od najprostszych do najbardziej skomplikowanych.

Autor

Porady-kuchenne.pl