Wielozadaniowość w kuchni lub używanie blendera do wszystkiego

Naukowcy są zgodni, że skupienie się na jednej czynności naraz jest bardziej produktywne i satysfakcjonujące niż dzielenie się na mniejsze zadania. Potwierdza to technika Pomodoro. Dzieli ona pracę na 25-minutowe bloki z krótkimi przerwami (około pięciu minut pomiędzy każdym blokiem). Przerwa służy skupieniu się na zadaniu i stłumieniu wszelkich rozpraszaczy. Technika ta świetnie sprawdza się w biurze, ale można ją również wykorzystać w domu, aby odwrócić uwagę od bajek. Bądźmy szczerzy, głodny maluch lub klnący kudłacz mogą nie mieć cierpliwości, by czekać dwadzieścia pięć minut. Jak poradzić sobie z wszystkimi domownikami bez popadania w szaleństwo?

Krok po kroku

Po pierwsze, oddychaj! Po drugie, stwórz plan. Zacznij od uruchomienia zmywarki lub pralki, jeśli Twój dom jest zapchany brudnymi naczyniami i ubraniami. Program ECO poradzi sobie z pozostałymi zadaniami podczas jej pracy. Szukasz kulinarnych inspiracji? Jest ona tuż przy Twojej lodówce! Zrób coś z niczego! Włóż do garnka swoje ulubione warzywa i ugotuj je. Zmiksuj je na zupę krem. No właśnie... blenduj!

Twój przyjaciel blender

Blender to świetny przyjaciel dla tych, którzy mają mało czasu i muszą być produktywni. Można używać różnych składników, a blender jest wyposażony w szereg akcesoriów, które pozwalają na wykonanie różnorodnych potraw. Blender kielichowy z regulacją prędkości może służyć do rozdrabniania, kruszenia i szatkowania składników. Kielich ze szkła żaroodpornego pozwala na blendowanie nawet gorących składników, a pokrywa chroni przed zabrudzeniami. Wielozadaniowość i ergonomia zostały zdefiniowane na nowo. Oszczędzasz czas, pieniądze i nerwy.

Kontrolowany chaos

Urządzenia, które pomagają Ci w pracach domowych, zostały zaprojektowane z myślą o Tobie. Możesz szybko poszatkować warzywa i zrobić sałatkę w krótkim czasie. Następnie możesz wymienić końcówkę i w ciągu kilku sekund zrobić ciasto na naleśniki. Pralka i zmywarka są już w pracy - wydaje się, że chaos nie jest aż tak straszny, jak go przedstawiają. Profesjonalne wsparcie i plan działania to więcej niż połowa sukcesu.

Autor

Porady-kuchenne.pl