Gotowanie - nasza strefa komfortu

Według Światowego Raportu Szczęścia ("World Happiness Report") kraje skandynawskie, do których należy Dania, znajdują się na szczycie rankingu. Duńskim słowem "hygge" określa się stan umysłu, który cieszy się dobrą książką, przyjaciółmi, rodziną i dobrym jedzeniem. Krótko mówiąc, afirmacji życia.

Być może duńskie zamiłowanie do wygód w domu wynika z klimatu, w jakim przyszło im żyć. W przeciwieństwie do zimna, wiatru, deszczu i długich nocy, dom jest miejscem ciepła, światła i komfortu. Taki obraz Danii odnajdujemy w skandynawskiej literaturze kryminalnej, która stała się ostatnio tak popularna. Skandynawskie domy nie są zagracone. Każda rzecz ma swoją historię i swoje miejsce. Ciekawe jest również to, że każdy znajomy może nie tylko położyć się na kanapie, ale również sięgnąć po coś do swojej lodówki czy ugotować posiłek.

"Hygge" odnosi się do sposobu życia, który warto przenieść do Polski. Rzeczywiście, w tym roku zajęliśmy 42. miejsce w szczęściu! Wszyscy spędzamy co najmniej 5 miesięcy na mrozie, skuleni w sobie, marząc o gorącej herbacie i kocu, a także pragnąc ciepła z kaloryfera.

Wygodna i funkcjonalna kuchnia dla wszystkich domowników

Od wieków kuchnia jest określana jako serce domu - wiele osób czuje się w niej jak w domu. W kuchni rządziły nasze babcie. Dzieci wracające ze szkoły do domu biegły do kuchni, bo to właśnie z niej pochodzą najpiękniejsze zapachy. Salon powoli przejmuje miejsce kuchni w domowej hierarchii. Salon staje się miejscem rodzinnych dyskusji i spotkań towarzyskich. Wciąż jednak jest sercem domu.

Został zaprojektowany tak, aby był wygodny dla domowników. Szukamy mebli, które odpowiadają naszym potrzebom i wyposażamy go w urządzenia, które pasują do naszego stylu życia. Coraz większą popularnością cieszą się płyty indukcyjne. Można je podłączyć zarówno do prądu, jak i do zwykłego gniazdka. Płyta grzewcza dostosowuje pobór mocy do źródła prądu. AutoBridge, który łączy dwa pola grzewcze w jedno duże pole grzewcze, PowerBooster - ekspresowe nagrzewanie, oraz ChildLock to niektóre z funkcji ułatwiających gotowanie. Blokada ta pozwala na zmianę ustawień płyty, co doceni każdy rodzic mający ciekawskiego malucha.

Hygge W Twojej kuchni

Jak to działa?

  1. Niech każdy kto przychodzi do domu poczuje się jak on przygotuj nowe danie. Niech każdy, kto odwiedza dom, poczuje się jak on, przygotuj oryginalne danie.
  2. Poznajmy tradycje różnych kuchni, niech nasze posiłki będą podróżami do odległych, ciepłych zakątków.
  3. Nie prowadźmy długich rozmów przy stole. Dzielmy się anegdotami i zabawnymi historiami, wymieniajmy ciepłe wspomnienia.
  4. Nie odchodźmy od stołu co chwilę - jeśli ktoś wymaga przyprawy, niech ją weźmie. Dzięki temu każdy będzie czuł się komfortowo.
  5. Nie musimy się martwić, że płyta grzewcza wystygnie. Niektóre płyty indukcyjne posiadają również funkcję Keep Warm. Nie trzeba przerzucać naczyń - element grzewczy dostosuje się do wielkości garnka, na którym go postawimy.
  6. Jeśli zabraknie nam ryżu lub makaronu, możemy szybko przygotować tyle, ile potrzebujemy, korzystając z odpowiedniego programu gotowości.
  7. Nie powinniśmy pytać ludzi, czy chcieliby więcej.
  8. Bądźmy razem i cieszmy się swoim towarzystwem - wyłączmy telewizor i odłóżmy telefon!
  9. Zapalmy świece, a także wykorzystajmy delikatne czerwone oświetlenie na brzegu każdego talerza. Będzie tajemniczo, magicznie i czarująco.

Oto jak można stworzyć dla siebie komfortową strefę bez zbędnego stresu. Gotowanie na najwyższym poziomie jest możliwe dzięki dobrej płycie i garnkom. Musimy wspólnie popracować nad tym, aby nasza kuchnia stała się rajem. To wcale nie jest trudne!

Autor

Porady-kuchenne.pl